בעיר דרזדן בגרמניה אמורים היו לחגוג בסתיו הבא 300 שנים למוזיאון ״חדר האוצר הירוק״
Grünes Gewölbe, הוא אחד המוזיאונים החשובים באירופה, האוצר בתוכו את תכשיטי מלוכה נדירים המספרים את סיפורה התרבותי של אזור חבל סקסוניה לאורך ההיסטוריה.

ריקי שחם - שוד המוזיאונים הגדול

אך החגיגה הזו בהחלט תהיה עגומה מאוד השנה לאחר שבנובמבר 2019 נגנבו הנדירים שבתכשיטי המוזיאון אשר שוויים מוערך ב1.1 מיליארד יורו, מה שהופך גניבה זו, לשוד המוזיאונים הגדול בהיסטוריה, ולפגיעה אנושה בצביונה התרבותי של מדינת סקסוניה.

ריקי שחם - שוד המוזיאונים הגדול

ב25 לנובמבר 2019 בשעה 4:00 לפנות בוקר פרצה שריפה על גשר אוגוסטוס, שניתקה את מערכת החשמל באזור, שני הגנבים פרצו את חלון הזכוכית באמצעות גרזן וכופפו את מוטות הברזל.

ריקי שחם - שוד המוזיאונים הגדול


המשטרה שהופיעה 56 דקות מאוחר יותר, לא מנעה את היעלמותם של סיכת היהלומים של המלכה אוגוסטה, כוכב השד של מלך פולין, חרב זהב משובצת 700 יהלומים, יהלום לבן בן 49 קראט ועוד פריטים משובצים ונדירים המספרים את סיפורה המיתולוגי של מדינת סקסוניה.

ריקי שחם - שוד המוזיאונים הגדול


אנשי המוזיאון הפצירו בגנבים שלא להמיס את הזהב, ולפגוע בחפצים. המשטרה הציעה פרס של 500,000 יורו לזה אשר יביא למציאת האוצר של החדר הירוק, אך עד היום לא נעצר איש החשוד בשוד המוזיאון.

ריקי שחם - שוד המוזיאונים הגדול


אם ידוע לכם מידע לאן נעלם האוצר הסקסוני, עדכנו אותנו בתגובות, ועד אז, ניפגש בפרק הבא של ״תעלומות בלתי פתורות״. שלכם, ריקי שחם.

ריקי שחם - שוד המוזיאונים הגדול

הצטרף לדיון

5 תגובות

  1. אני מכיר בית ספר לבלות שעשוי לעזור בפתרון התעלומה הזאת

  2. לא הכרתי את הסיפור. כמה מתוחכמים הגנבים הללו, חושבים בגדול.

  3. כמה עצוב לחשוב שאוצר כה גדול נותר בידיים של גנבים שפלי רוח.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *