במשך שבוע, נקבת סוס ים צעירה (Walrus) שכונתה פרייה, קסמה לנורבגים על ידי התחממות בשמש של פיורד אוסלו, עשתה שפריץ בתקשורת וכופפה כמה סירות.

ריקי שחם

היונק הימי במשקל 600 ק"ג נקראת על שם אלת האהבה והיופי הנורדית.

היא כבר נראתה בבריטניה, הולנד, דנמרק ושוודיה ועכשיו בחרה לבלות חלק מהקיץ בנורבגיה.

ריקי שחם

נוכחותו של היונק, שחי בדרך כלל בקווי הרוחב הצפוניים יותר של הקוטב הצפוני, עוררה סקרנות בקרב המקומיים ועלתה לכותרות בעיתונות.

ריקי שחם

פרייה צולמה רודפת אחרי ברווזים וברבורים, אך לרוב היא מעדיפה מנמנמת על סירות שנאבקות לתמוך במשקלה העצום. וולרוס יכול לישון עד 20 שעות ביממה.

ריקי שחם

"חבל על הנזק החומרי, אבל זה המצב כשיש לך חיות בר", אמר רולף הארלד ג'נסן, פקיד דיג, כשהוא עומד ליד סירה מתנפחת אומללה שמתכופפת תחת משקלה של החיה.

לאחר ששקלו להעביר או אפילו להרדים את פרייה אם היא תהווה סכנה לציבור, הרשויות הנורבגיות החליטו להניח לה לנפש בשקט.

ריקי שחם

"היא מסתדרת טוב, אוכלת, נחה ונראה שהיא במצב טוב", אמרה מנהלת הדיג של נורבגיה ביום שני. עם זאת, היא הדגישה את הצורך של אנשים לשמור על מרחק והמליץ בחום שלא לשחות או לשיט קיאקים ליד פרייה. "היא לא בהכרח כל כך איטית ומעורפלת כמו שאפשר לחשוב כשהיא נחה. סוס ים בדרך כלל אינו מהווה סכנה לבני אדם כל עוד שומרים על מרחק בטוח. אבל אם הוא מופרע על ידי בני אדם ולא מקבל את המנוחה שהוא צריך, הוא עלול להרגיש מאוים ולתקוף".

ריקי שחם

הוולרוס הוא זן מוגן הניזון בעיקר מחסרי חוליות כמו רכיכות, שרימפס, סרטנים ודגים קטנים.

שלכם, ריקי שחם.

הצטרף לדיון

7 תגובות

  1. הקשר בין האדם לחיה מזמין רצף של חוויות. הוא לעולם מפתיע ולא צרוף בהיגיון של המבוגר… ניתן לראות זאת בסיפורי הילדים שכמעט תמיד מדברים על קשר בין האדם לחיה. מאז שנולדה הילדה שלי, למדתי להעריך כל כך את הקשר לטבע ולבעלי החיים.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *