כל יום הוא יום כדור הארץ עבור דניאל טובן. הוא לא עשה את הבלגן הזה, אבל הוא מנקה אותו. אדם אחד בצפון קרוליינה יוצר את השינוי שהוא רוצה לראות בעולם על ידי ניקוי אשפה ברחבי המדינה. איש הסביבה הרים עד היום למעלה מ – 8 מיליון חתיכות אשפה. דניאל דוגל בעולם נקי יותר, והוא הפך את ניקוי הטבע והסביבה מאשפה לתחביב שהוא נהנה ממנו בעשור האחרון. הוא החל לנקות את עולמנו מאשפה בזמן שלמד באוניברסיטת מדינת צפון קרוליינה ומעולם לא הביט לאחור, כך על פי אתר האינטרנט שלו. עד כה מדווח כי הוא אסף למעלה מ – 8 מיליון חתיכות אשפה מהטבע ומילא 8,300 שקיות.

"כשהייתי סטודנט במדינת צפון קליפורניה, גיליתי שניקוי זרם הנחל זה כמו דאגה למרחב המקודש שלי. יכולתי ללכת לשם ולהרגיש הכי טוב עם עצמי, ותוך כדי גם לעשות שינוי."

טובן אוהב את הטבע והסביבה ומגביר את המודעות למציאות הזיהום בדף ה TikTok הפופולרי שלו, שם צבר מעל 375,000 עוקבים. בקליפים המהירים טובן מסביר לעיתים קרובות היכן הוא נמצא ומהי משימת הניקוי, כשהוא מקליט את עצמו ומעלה מונטז' מזורז של הטנדר לצלילי מוזיקה אופטימית.

אף שהוא תיאר את העבודה כ"סופר משמעותית", הוא הודה שהיא יכולה להיות מתישה. "אחי זה ממש לא נגמר", אמר בסרטון שהתקיים לאחרונה. "אני מנקה אשפה בצידי הכבישים כמו כל הזמן, ואותם כבישים מתלכלכים. ניקיתי את הכביש הזה כמו בשבוע שעבר. אז בואו ננקה את זה שוב," הוא אמר והתחיל לעבוד.

בסרטון וויראלי שנצפה יותר מ – 2.4 מיליון פעמים, טובן השתכשך בנחל בסרבל ובמגפיים, והעמיס המון זבל לקאנו, חתיכה אחר חתיכה. TikTokers שיבחו את הטיפול ההתחשב שלו, אך הסכימו שגודל האשפה העצום היה קורע לב.

"עשיתי את זה כל כך הרבה עכשיו שזה חלק מהאישיות שלי. כל מי שעשה כתחביב מספיק זמן זה קצת נטמע בו." אמר והמשיך במסע הצלב הפרטי שלי, תוך שהוא משתף ללא הרף באתרים וברשתות, ומחלק טיפים לאוהבי הטבע והסביבה כיצד אפשר גם לתרום לניקיון הפלנטה.

שלכם, ריקי שחם.

הצטרף לדיון

23 תגובות

  1. איזה בחור חמוד. אבל רגע – זה לא עבודה של כולנו? ושל הממשלות בעולם?
    פרצופינו כפני הזבל שלנו.

  2. ישר כוח. הוא עושה את הדבר הכי חשוב שאפשר וצריך לעשות.

  3. אני מאד מתרגשת מאנשים כאלה שאיכפתיים לסביבה באופן אקטיבי ולא רק במילים.

  4. בחור כלבבי. מקווה שהוא מוצא דרך להתפרנס מהדבר החשוב הזה.

  5. איפה התקשורת הממסדית שתעלה נושא חשוב שכזה לסדר היום?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *