זה לא קורה לעיתים קרובות, אבל מדי פעם אתה שומע סיפור על אנשים שמתגברים על כל הסיכויים לעזור לאחרים וזה משנה לחלוטין את נקודת המבט שלך על העולם. סיפורם של ג'יה האיקסיה וג'יה וונקי הוא בהחלט אחד מאלה. האיקסיה וונקי הם שני גברים בני 53 מסין שהתמודדו עם אתגרים מדהימים בחייהם. האיקסיה נולד עם קטרקט מולד שגרם לו להיות עיוור בעין אחת. לאחר מכן הוא איבד את ראייתו בעינו הטובה האחת לאחר תאונת עבודה בשנת 2000. וונקי איבד באופן טרגי את שתי זרועותיו בתאונה כשהיה בן שלוש בלבד.

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

למרות הכשלים הפיזיים שלהם, האיקסיה וונקי נותרו נחושים לחלוטין לחיות את החיים במלואם. שני החברים הכי טובים האלה עוזרים אחד לשני לנווט בעולם וכשהם ביחד אין דבר שהם לא יכולים לעשות. תוספת לסיפור הידידות המדהים שלהם היא העובדה שהזוג הצליח לשתול מעל 10,000 עצים במהלך עשר השנים האחרונות.

"אני הידיים שלו," אמרה האיקסיה. "הוא העיניים שלי. אנחנו שותפים טובים."

הזוג נפגש בשנת 2001 כאשר שניהם נאבקו למצוא עבודה בגלל מוגבלותם. אף אחד מהם לא רצה "לוותר" על החיים, אז הם הגו תוכנית לשתול עצים כדי להרוויח כסף. על ידי נטיעת עצים הם יוכלו להחזיר לקהילה ולהבטיח עתיד טוב יותר לאחרים. מתוך מחשבה על רעיון זה, הם החלו להשכיר שלושה דונם אדמה מהממשלה והתחילו לעבוד.

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

האיקסיה וונקי קמים כל יום בשבע בבוקר ויוצאים לשתול עצים. כשהם מגיעים לנהר הם צריכים לעבור כדי להגיע לאתר שלהם, וונקי נושא את האיקסיה לצד השני.

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

הכסף צפוף, אך הצמד נחוש לחדש יערות באדמתם. כשהם לא מצליחים לקנות שתילים חדשים, הם משתמשים בענפים וחוטרים מעצים מבוגרים כדי להנביט חיים חדשים.

העבודה דורשת סבלנות רבה ופירות עמלם לא תמיד ניכרים לעין. אבל מספיק לראות שתילים צעירים גדלים סנטימטר אחר סנטימטר בכדי להבין לשקט הנפשי של האיקסיה וונקי.

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

"אנחנו עומדים על הרגליים שלנו", אומר וונקי. "פירות עמלנו טעימים ומתוקים יותר. ואנו מוצאים שלום בלבנו."

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

מספר אנשים נדיבים התנדבו לעזור להאיקסיה ולנקי לאחר ששמעו את סיפורם; מיטיב חביב אחד הציע לשלם עבור ניתוח שיכול לעזור להחזיר את הראייה של האיקסיה, ואחר תרם כסף לקצבתם כדי להבטיח שיש להם תמיד גג טוב מעל הראש ומספיק אוכל לאכול. "הם עוזרים לנו לתקן את הכלים שלנו, להשקות את העצים ולקצץ את העשבים," אומרת האיקסיה. "הם אפילו קנו לנו שתילים לשתול."

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

מבחינת האיקסיה, ידיעות אחרונות של רופאים פירושן שעיוורונו עשוי להבריא במהרה. כרגע הוא נמצא ברשימת ההמתנה לתורם, לאחר שנאמר לו שהוא מועמד מתאים להשתלת קרנית. אבל אם הוא יחזיר לעצמו את ראייתו, הוא נחוש בדעתו שימשיך לשתול עצים עם וונקי. "לא משנה אם הראייה שלי תחזור או לא, אני אמשיך בעבודתי עד לנשימתי האחרונה," הוא אומר.

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

האין זה מדהים לפגוש אנשים המלאים ופועלים בכל כך הרבה חמלה!

שלכם, ריקי שחם.

ריקי שחם - שני החברים ששתלו יחדיו 10,000 עצים

הצטרף לדיון

20 תגובות

  1. מתרגשת עד דמעות, אין לי מילים, ל״ו צדיקים האנשים האלה.

  2. איך הייתי רוצה ללמוד להיות כזאת אופטימית, אחת שמכל לימון מצליחה להכין לימונדה. סיפור מקסים.

  3. האנשים האלה הם שיעור, באנושיות, באהבה, בחברות, בדאגה לסביבה. סיפור מעורר השראה.

  4. תודה על הסיפור יוצא הדופן. כמה יש ללמוד משני החברי הללו.

  5. איזה עוצמה נפלאה של רוח האדם בטוח שהחיים שלהם מלאים ועשירים

  6. איך נוצרים בני אדם כאלה? זה חינוך? זה תוך כדי תהליך החיברות? או שהם פשוט נולדו מלאכים בגוף בני אדם?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *