חוקרים איתרו בצואת פינגווינים באיי פוקלנד גז פוספין – אחד המרכיבים העיקריים באטמוספירה של כוכב הלכת נוגה. כעת הם מנסים להבין כיצד החומר הכימי המיוחד הזה הגיע מהחלל אל הפינגווינים.

ריקי שחם - פינגווינים

היתכן שאחד היצורים היפים עלי אדמות הוא בכלל חייזר? חוקרים העלו את התיאוריה המוזרה הזו – לפיה פינגווינים הם חייזרים, לאחר שמצאו גז מכוכב הלכת נוגה בצואה שלהם.

ריקי שחם - פינגווינים

הפינגווינים, עופות חסרי מעוף שפזורים להם ברחבי אנטארקטיקה, הם בעלי החיים מהמתוקים והמהפנטים ביותר בכדור הארץ, אך ייתכן שהם חיים להם גם מחוצה לו? כך לפחות תוהים חוקרים מאימפריאל קולג' בלונדון שהעלו שאלות בנוגע למוצאם. עד כמה שזה יישמע אבסורדי, החוקרים מצאו בצואת הפינגווינים חומר כימיקלי בשם פוספין (גז זרחן מימני), שהוא אחד המרכיבים העיקריים הקיימים באטמוספירה של נוגה.

ריקי שחם - כוכב הלכת נוגה

בשנה שעברה נמצאו עקבות של הכימיקל בשכבות גז המקיפות את כוכב הלכת נוגה, לו יש אטמוספירה בדומה לכדור הארץ, רק שהיא עבה ורעילה הלכודה בחום כבד. הטמפרטורות על פני נוגה מגיעות ל-471 מעלות, חום המספיק להתכת עופרת.

ריקי שחם - כוכב הלכת נוגה

מדענים בבריטניה סבורים שאולי כבר התגלו צורות חיים זרות וכי לימוד מעמיק של הפינגווינים יכול לסייע להם לזהות את סוגי האורגניזמים הקיימים בחלל החיצון.

שלכם, ריקי שחם.

ריקי שחם - פינגווינים

הצטרף לדיון

15 תגובות

  1. כתבה מאד מעניינת ריקי, אגב יש איזשהו פרט לא מדויק – הפינגווינים חיים בחצי כדור הארץ הדרומי ולא רק באנטרקטיקה, במסעותיי ראיתי פינגווינים בדרום אפריקה, בצ׳ילה ובאיי פוקלנד.

  2. מעניין מאד. והגז הזה לא מופיע על פני כדור הארץ בשום צורה או מקום אחר?

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *